Szkolenia audytorów

Filtr
 • Rozwiązanie ŚSCiAE

  W związku z brakiem zainteresowania większości członków dalszym kontynuowaniem działalności Zarząd Śląskiego Stowarzyszenia Certyfikatorów i Audytorów Energetycznych w dniu 07-12-2013 r. podjął uchwałę o rozwiązaniu Stowarzyszenia. Podjęto działania w celu wykreślenia Stowarzyszenia z KRS.

  Pełna treść uchwały: ssciae_rozwiazanie.pdf

 • Nowości z AE - 1/2014

   
  Witryna www.AudytoEnerg.pl
  Nowości z www.AudytoEnerg.pl - 1/2014
  Sympozjum Dobry audyt energetyczny - Katowice 2014-02-18 Na skróty
  AudytoEnerg organizuje w Katowicach dniu 18.02.2014 r. (wtorek) sympozjum szkoleniowe: Dobry audyt energetyczny - Katowice 2014-02-18.
  To drugie takie spotkanie na Śląsku! Celem sympozjum jest podniesienie poziomu wiedzy niezbędnej do wykonywania audytów energetycznych i zapoznanie słuchaczy ze sposobami unikania błędów pojawiających się przy ich sporządzaniu.
  Największą wartością tego szkolenia są osoby głównych prelegentów. Firma AudytoEnerg pozyskała jako wykładowców wybitnych fachowców zajmujących się na codzień weryfikowaniem audytów dla BGK i WFOŚiGW:
  Marek Adamus - weryfikator, specjalista w Zespole Ochrony Atmosfery, Ochrony Powierzchni Ziemi i Gosp. Odpadami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gosp. Wodnej w Katowicach.
  Piotr Kukla - weryfikator BGK, Dyrektor w Fundacji Efektywnego Wykorzystania Energii w Katowicach.
  Maciej Surówka - audytor, prezes SCiAE.
  Tomasz Makowski specjalista, pracownik Centrali Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie
  Formularz zgłoszeniowy na sympozjum w formacie pdf (do wypełnienia ręcznego i zeskanowania)
  Formularz zgłoszeniowy na sympozjum w formacie doc (do wypisania na komputerze np. w Wordzie)
  link do Programu Sympozjum
  Czytaj więcej...
  Maciej Mierzejewski
  www.AudytoEnerg.pl


  Katowice 29.01.2013 - reportaż ze spotkania audytorów z weryfikatorami
  Komunikat BGK z 02.01.2014 r. o środkach na termomodernizację

  Na www.AudytoEnerg.pl można zapoznać się z tekstem komunikatu BGK z 02.01.2014 r. informującym o dostępnych środkach w Funduszu Termomodernizacyjnym i Remontowym Czytaj więcej...

  Goeppert-Mayer nowoczesny niskoenergetyczny biurowiec w Katowicach - miejsce spotkań audytorów energetycznych

  Jedyny taki budynek w Europie kontynentalnej

   
  Otrzymałeś ten list, ponieważ Twój adres e-mail znajduje się w ogólnodostępnej bazie adresowej, jeśli jednak nie chcesz otrzymywać więcej informacji z www.AudytoEnerg.pl odpowiedz na tego maila wpisując w temacie: NIE , jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach dotyczących audytów, świadectw energetycznych i oszczędzania energii wpisz w temacie :TAK
  Copyright 2014 AudytoEnerg.pl
 • Sympozjum dla audytorów: Dobry audyt energetyczny Katowice 2014-02-18

  biurowiec Goeppert-Mayer - miejsce sympozjum Firma Audytoenerg organizuje wraz z Fundacją Poszanowania Energii w Katowicach 18 lutego 2014 roku drugie na Śląsku sympozjum dla audytorów energetycznych pod nazwą:

  "Dobry audyt energetyczny - Katowice 2013-02-18"

 • Najnowsza sonda

  {jvotesystem poll=|2|}

 • Sprawozdanie z sympozjum 06-03-2013 w Katowicach

  phoca thumb m katowice20130306 005  Zainteresowanie spotkaniem audytorów energetycznych z weryfikatorami ich audytów, w ramach sympozjum  p.t. „Dobry audyt energetyczny to audyt zweryfikowany pozytywnie”, które odbyło się w Katowicach w dniu 06-03-2013 roku, zmusiło organizatorów do wynajęcia większej sali.  Łącznie z prelegentami sala konferencyjna w biurowcu Goeppert-Mayer gościła w ten piękny słoneczny dzień prawie 60 osób. Przybyli audytorzy z całej Polski: Bielowicka, Boguszowa-Gorce, Chrzanowa, Chludowa, Czerwionki-Leszczyny, Gierałtowic, Gliwic, Kamiennej Góry, Kielc, Kłobucka, Krakowa, Legnicy, Lubina, Lędzin, Nysy, Oleszyc, Opola, Oświęcimia, Pieszkowa, Poberowa, Poznania, Przecława, Sosnowca,  Szczecina, Świdnicy, Tarnowa, Turka, Tychów, Warszawy, Wojnicza, Zgłobic i Żor.

 • Wnioski termomodernizacyjne i remontowe !

  Komunikat z dnia 02 stycznia 2014r.

  Zgodnie z art. 16 ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów (Dz. U. Nr 223, poz. 1459, z późn. zm.) Bank Gospodarstwa Krajowego informuje o ustaniu okresowego braku wolnych środków na rachunku Funduszu Termomodernizacji i Remontów. Na dzień 31 grudnia 2013 roku BGK posiadał następujące środki w ramach limitów dla poszczególnych premii:

  termomodernizacyjnej - 60,7 mln zł;

  remontowej – 23,5 mln zł;

  kompensacyjnej – 15,3 mln zł.

  W związku z powyższym od dnia 3 stycznia 2014 roku banki kredytujące mają prawo wznowić przyjmowanie wniosków o premie.


 • Nowości z AE - 1/2013


   
  Nowości z AE - 1/2013
  Dobry audyt energetyczny to audyt zweryfikowany pozytywnie Na skróty
  AudytoEnerg organizuje w Katowicach dniu 29.01.2013 r. (wtorek) warsztaty szkoleniowe: Dobry audyt energetyczny to audyt zweryfikowany pozytywnie.
  Po raz pierwszy szkolenie na które wszyscy czekali ! Celem szkolenia jest podniesienie poziomu wiedzy niezbędnej do wykonywania audytów energetycznych i zapoznanie słuchaczy ze sposobami unikania błędów pojawiających się przy ich sporządzaniu. Największą wartością tego szkolenia są osoby głównych prelegentów. Firmia AudytoEnerg pozyskała jako wykładowców wybitnych fachowców zajmujących się na codzień weryfikowaniem audytów dla BGK i WFOŚiGW:
  Marek Adamus - weryfikator, specjalista w Zespole Ochrony Atmosfery i Powierzchni Ziemi Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gosp. Wodnej w Katowicach.
  Marek Bieniecki - weryfikator BGK, Z-ca Kierownika Zakładu Oszczędności Energii i Ochrony Powietrza w Głównym Instytucie Górnictwa w Katowicach.
  Mariusz Ćwięczek - weryfikator BGK, specjalista w Zakładzie Oszczędności Energii i Ochrony Powietrza w Głównym Instytucie Górnictwa w Katowicach Czytaj więcej...
  Maciej Mierzejewski
  www.AudytoEnerg.pl
  Strona Główna
  Dobry audyt energetyczny to audyt zweryfikowany pozytywnie
  Opis programu CERTO
  Ustawa EE - tekst nowelizacji z komentarzem
  Sonda - Czego brakuje w programach do audytów? - zagłosuj i sprawdź wyniki

  Ustawa EE znowelizowana - co dalej?

  Ustawa o efektywności energetycznej z dnia 15.04.2011 r. została znowelizowana 10.10.2012 i praktycznie zacznie działać od 10.01.2013, na www.AudytoEnerg.pl można zapoznać się z tekstem nowelizacji z komentarzem o zniesionych przepisach.Czytaj więcej...

   

 • Nowości z AE - 2/2013

  Nowości z AE - 2/2013
  Dobry audyt energetyczny to audyt zweryfikowany pozytywnie - koniec zapisów! Na skróty
  Ze względu na bardzo duże zainteresowanie szkoleniem AudytoEnerg zakończył w dniu 15-01-2013 r. o godz. 10.00 zapisy na warsztaty szkoleniowe: Dobry audyt energetyczny to audyt zweryfikowany pozytywnie, które odbędą się w Katowicach dniu 29.01.2013 r. (wtorek).
  Wszystkich zainteresowanych tego typu szkoleniami prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa na podanych na stronie www.audytoenerg.pl formularzach zgłoszeniowych. Czytaj więcej...
  Maciej Mierzejewski
  www.AudytoEnerg.pl
  Strona Główna
  Dobry audyt energetyczny to audyt zweryfikowany pozytywnie
  Sylwetki wykładowców ze szkolenia: Dobry audyt...
  Opis programu CERTO
  Sonda - Czego brakuje w programach do audytów? - zagłosuj i sprawdź wyniki

   

 • FAQ - Dobry audyt energetyczny...

  Nie znam Katowic, jak dojechać do miejsca szkolenia?

  Odpowiedź AE: Sympozjum odbędzie się w budynku Górnośląskiego Parku Przemysłowego (GPP) w Katowicach (dzielnica Wełnowiec) przy ul. Konduktorskiej 33. w 6-piętrowym biurowcu niskoenergetyczny Goeppert-Mayer, który będzie zwiedzany podczas szkolenia (znajduje się tu też restauracja). Poniżej podajemy dwie mapki poglądowe lokalizujące miejsce szkolenia (GPP) oraz mapkę z linkiem do GoogleMaps.

   

  gpp_katowice_mMapka poglądowa GPP w Katowicach

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  oraz

   link do mapki w Google
  jak dojechać do GPP

  Mam uprawnienia do wykonywania świadectw charakterystyki energetycznej budynków. Czy mogę wziąć udział w tym szkoleniu?

  Odpowiedź AE: Sympozjum przeznaczone jest głównie dla czynnych audytorów energetycznych. Jeśli osoba wykonująca świadectwa charakterystyki energetycznej budynków chce rozszerzyć swoją wiedzę o problemy związane z wykonywaniem audytów może wziąć udział w tym szkoleniu. Zalecamy jednak rozpoczęcie pracy audytora od zdobycia wiedzy na odpowiednich szkoleniach czy studiach podyplomowych.


  Jestem architektem i samodzielnie sporządzam projektowe charakterystyki energetyczne budynków, chciałabym nauczyć się wykonywania audytów energetycznych. Czy to szkolenie pomoże mi w zdobyciu takich umiejętności ?

  Odpowiedź AE: jak wyżej

   

  Kto będzie prowadził szkolenie ?

  Odpowiedź AE: Wykładowcy (prelegenci)  to głównie aktualnie czynni specjaliści weryfikujący audyty dla Banku Gospodarstwa Krajowego na potrzeby Funduszu Termomodernzacyjnego lub Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz doświadczeni audytorzy.  Więcej można znaleźć na stronie o wykładowcach sympozjum dla audytorów.

   

  Mieszkam poza Śląskiem, czy w pobliżu miejsca szkolenia znajdują się jakieś  hotele czy miejsca noclegowe?

  Odpowiedź AE: W Katowicach jest wiele hoteli, w pobliżu ul. Konduktorskiej znajdują się dwa gdzie można wygodnie przenocować:

  (1,7 km) - BEST WESTERN PREMIER Katowice Hotel ****

  www.bestwesternkatowice.pl
  tel. +48 32 721 11 11
  ul. Bytkowska 1a, 40-147 Katowice

   

  (0,7 km) - Euro Dom Service
  http://eurods.pl/
  Telefon: +48 514 914 814 lub+48 518 958 058
  ul. Jesionowa 22, 40-159 Katowice

 • Ustawa o efektywności energetycznej już działa!

  2013 to pierwszy rok praktycznego funkcjonowania ustawy o efektywności energetycznej.  Nowelizacja  usuwająca zapis o wymogach formalnych odnośnie osób sporządzajacych audyty efektywności energetycznej (deregulacja zawodu audytora efektywności energetycznej) została ogłoszona w dniu 27-12-2013 r. w Dz.U. z 2012 pod poz .1397 i wejdzie w życie 10-01-2013 r. 

  Równocześnie Prezesa URE ogłosił w dniu 31-12-2012 r. pierwszy przetarg  na wybór przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej, za które można uzyskać świadectwa efektywności energetycznej (tzw. "białe certyfikaty"). Ponieważ formalnie oferta przetargowa musi zawierać audyt efektywności energetycznej podpisany przez audytora, który ma prawo działać dopiero po 10 stycznia 2013 r. zostaje bardzo mało czasu do 30 stycznia br na sporządzenie odpowiedniej dokumentacji.  Taki audyt, po podanej dacie można zamówić tutaj.

  Tekst noweli ustawy z komentarzem AudytoEnerg

Dodatkowe informacje